Čtvrtek, 13 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
AktuálněZvýšení ceny tepla dal zatím ÚRSO stopku

Zvýšení ceny tepla dal zatím ÚRSO stopku

Rapidního nárůstu ceny tepla se obyvatelé města Humenné zatím obávat nemusí. Řízení k návrhu humenského výrobce tepla, společnosti Chemes o zvýšení ceny tepla Úřad pro regulaci síťových odvětví (ÚRSO) zastavil.

„Výrobce tepla podal žádost na ÚRSO o schválení zvýšené ceny tepla o 30 procent z důvodu rapidního nárůstu ceny plynu,“ uvedl pro TASR Marián Škuba z tiskového referátu městského úřadu s tím, že takové zvýšení by mělo „velmi špatný“ dopad nejen na obyvatele, ale i na hospodaření městských institucí. Město ve spolupráci s dodavatelem tepla Humenskou energetickou společností proto podle Škubových slov chtějí usilovat případný nárůst cen „co nejvíce eliminovat“.

Jak TASR informoval ÚRSO, návrh Chemesu na změnu ceny tepla úřad začít posuzovat nemohl, protože nebyl podán v souladu se zákonem o regulaci v síťových odvětvích, který umožňuje podat návrh na změnu téhož cenového rozhodnutí až po nabytí právní moci cenového rozhodnutí v předchozím cenovém řízení. „Tato podmínka nebyla splněna, jelikož cenové rozhodnutí pro Chemes, které úřad vydal dne 16. září, nenabylo v době podání předmětného návrhu právní moci,“ ozřejmil mluvčí ÚRSO Radoslav Igaz.

Společnost Chemes na otázky TASR k ceně tepla v Humenném neodpověděla.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper