Neděle, 9 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
AktuálněÚřady práce doplatí zaměstnavatelům první pomoc za červenec a září

Úřady práce doplatí zaměstnavatelům první pomoc za červenec a září

Ministerstvo práce, sociálních věcí a rodiny (MPSVR) SR rozhodlo o doplacení první pomoci pro zaměstnavatele za měsíce červenec a září. Výše podpory se tak zvýší o jednu čtvrtinu, a to do maximální výše podpory 1100 eur na zaměstnance v opatření 1 a 880 eur na zaměstnance v opatření 3A. Informovaly o tom MPSVR a Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny (ÚPSVaR). Úřady práce vyplatí doplatky automaticky, není třeba o ně žádat.

Resort práce shrnul, že úřady práce vyplácejí za měsíce červenec a září na základě zveřejněných výkazů pomoc ve výši 80 % z náhrady mzdy vyplacené zaměstnanci. „Schválené usnesení vlády SR umožňuje vyplácet pomoc až do výše 100% z náhrady mzdy vyplacené zaměstnanci, která však nesmí překročit 80% z průměrného výdělku zaměstnance za poslední čtvrtletí. Základem pro výpočet je v rámci První pomoci hrubá mzda, v rámci První pomoci+ a První pomoci++ je to celková cena práce,“ připomnělo ministerstvo.

Zaměstnavatelům, kteří zaslali výkaz za měsíc červenec, doplatek vyplatí příslušný úřad práce automaticky do konce listopadu. O výši doplatku budou informováni oznámením, které jim bude doručeno do elektronické schránky. Výkazy za měsíc červenec mohli zaměstnavatelé zasílat elektronicky do konce září.

Zaměstnavatelům, kteří již zaslali výkaz za měsíc září nebo jej zašlou do zveřejnění nového výkazu, doplatek vyplatí příslušný úřad práce také automaticky do konce listopadu. Výkazy za měsíc září lze zasílat elektronicky do konce listopadu.

„Nový výkaz za měsíc září a výkaz za měsíc říjen zveřejní ministerstvo práce během příštího týdne. Výkazy za měsíc říjen budou moci zaměstnavatelé zasílat elektronicky do konce prosince,“ dodal resort.

Změnu ministerstvo a ústředí odůvodnily opakovanými upozorněními Aliance průmyslových svazů a dopravy a odborníka na daně a odvody Josefa Mihála. „Za upozornění jim děkujeme a za chybu se zaměstnavatelům omlouváme,“ dodalo ministerstvo.

Aktuálně se doplatky týkají 4034 zaměstnavatelů. Tato změna se netýká opatření 2 a 4, kde se vyplácejí fixní částky příspěvků. Netýká se ani opatření 1 a 3a za měsíc srpen, za který se v souladu s usnesením vlády SR pomoc nevyplácí.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper