Pátek, 7 dubna, 2023
novinky

Zaměstnavatelé vítají změny v novele zákona o ochraně veřejného zdraví

Redakce doporučuje

Zaměstnavatelé sdružení v Republikové unii zaměstnavatelů (RUZ) vítají změny v novele zákona o ochraně, podpoře a rozvoji veřejného zdraví, kterou v neděli (25. 7.) schválili poslanci Národní rady (NR) SR.

Jak dále informoval tajemník RUZ Martin Hošták, při tvorbě a přijímání protiepidemických opatření bude moci, po novém, Úřad veřejného zdravotnictví (ÚVZ) SR zohledňovat i údaje z digitálního COVID průkazu. Pokud se začne epidemická situace na Slovensku znovu zhoršovat, nemusí KHS již ihned plošně zavírat provozu.

Hošták připomněl, že vstup do provozů mohou úřady po novém povolit lidem, kteří se prokáží potvrzením o očkování nebo překonání onemocnění COVID-19, či negativním výsledkem testu, a to iv případě, že se epidemická situace začne znovu zhoršovat.

Firmy vnímají podle něj tento krok pozitivně a věří, že vláda se poučila z chyb z minulosti a vnímá rozsáhlé škody, které pandemie a s ní související několikaměsíční uzavření provozoven zanechalo.

„Zdraví lidí je prvořadé – na tom se shodneme zřejmě všichni, včetně občanů, vlády a podnikatelů. Zaměstnavatelé jsou, stejně jako během první a druhé vlny, připraveni se státem plně spolupracovat. Dva roky’života‘ s pandemií však dokázali, že jen jedno ‚univerzálne riešenie‘ není ani patent na všechno, a ani osvědčená záruka úspěchu. Odborníci a vláda by proto při přijímání protiepidemických opatření měly zohlednit i individuální faktory, jako je právě vakcinace, vývoj epidemické situace v daném regionu a podobně. Tuto možnost už mají, věřím proto, že ji i skutečně uplatní, „dodal prezident RUZ Miroslav Kiraľvarga. Stát by měl podle něj být schopen na vývoj pandemie pružně reagovat.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Jak sladit šperky a oblečení

Jak sladit šperky a oblečení Jestliže se chystáte ven, do společnosti nebo jen tak na nákupy, vždy je dobré mít...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img